Batıkent köpek katliamına büyükşehir belediyesi dahil olmak için başvuru yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Batıkent‘te zehirlenen sokak köpeklerine ilişkin soruşturmaya müdahillik için başvuru yaptı.  Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Batıkent semtindeki Turgut Özal Mahallesi’nde sokak köpeklerinin zehirlenme olayı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatı doğrultusunda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmaya müdahil olmak üzere dün başvuru yapıldığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yaşanan bu elim ve insanlık dışı fiiller nedeniyle mevzuatın idaremize vermiş olduğu görev ve yetkiler çerçevesinde, gerek 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na muhalefet, gerekse Türk Ceza Kanunu kapsamında şüphelilerin cezalandırılması için yürütülen soruşturmanın ve açılacak davanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Royal canın mamalar

Royal Canin,kedi ve köpeklerin sağlıklı beslenmesinde dünya çapında lider bir markadır. Kedi ve köpek için ihtiyaçlarına göre özel olarak ırkı, yaşı,ağırlığı,genetik haritasına ve yaşam tarzına göre uygun beslenme sağlamaktadır. Hem kediler hem köpekler için en ucuz fiyatlar ile petcansin da satılmaktadır. Tüm çözümlerimiz sizin bütçenizi kedinizin ve köpeğinizin sağlığı içindir.

Proplan mama

Hem kediler hemde köpekler için üretilen mama hayvanınız için gayet besleyici ve hayvanın sağlığına artısı olan mamalar kategorisindedir. Toptan fiyatına perakende olarak bizden satın alabilirsiniz.